taras, tarasy zabrze, tarasy śląsk

Jaki taras wybrać

1) Jakie są rodzaje desek na taras? 

    Jeżeli chodzi o deski na taras to mamy do wyboru dwa rodzaje , deski drewniane i kompozytowe. 

2) Czym różnią się od siebie deski drewniane i kompozytowe?

    Przede wszystkim trzeba zacząć od tego, że są to dwa osobne materiały tak jak kamień i beton, w przypadku desek drewnianych mamy do czynienia z produktem w 100% naturalnym, przy kompozytach znowu mamy do czynienia z mieszanką w różnych proporcjach: mączki drzewnej lub bambusowej oraz tworzyw sztucznych PVC (polichlorku winylu), lub HDPE (polietylenu o dużej gęstości).Do powyższych składników dodaje się również substancje uszlachetniające, które mają wpływ na wygląd i funkcjonalność deski. Należy również pamiętać o deskach kompozytowych Millboard ich dokładna budowa jest podana w zakładce PRODUKTY.

3) Jaki taras wybrać, drewniany czy kompozytowy?

     Na to pytanie ciężko odpowiedzieć jednoznacznie, ponieważ wszystko uzależnione jest od naszych upodobań. Dla jednych taras z desek kompozytowych będzie "plastikowy" i bez względu na argumenty wybierze drewno, dla drugich zaś taras drewniany jest zbyt wymagający i wybiorą taras z desek kompozytowych. Więcej informacji można dowiedzieć się z zakładki "Jaki taras wybrać i dlaczego?" 

4) Jakie są dostępne kolory?

    W przypadku desek kompozytowych różni producenci mają różną kolorystykę, tutaj należy sprawdzić konkretnego producenta który nas interesuje. W przypadku desek tarasowych drewnianych kolor uzależniony jest od gatunku drewna, natomiast możemy go zmieniać olejami do drewna, należy jednak pamiętać, że nie jest to efekt trwały i trzeba go systematycznie powtarzać. 

5) Od czego zależy cena deski kompozytowej?

    Przede wszystkim od budowy, deski tanie np. z marketu mają bardzo słabą budowę a co za tym idzie ich wytrzymałość jest bardzo mała. Często słyszy się, że kompozyty śmierdzą, płowieją ( zmieniają kolor ), czy pękają, jest to spowodowane tym, że producenci nawet nie podają składu takiej deski. Najlepiej więc mieć świadomość przy wyborze deski kompozytowej i wybrać sprawdzonego producenta. 

6) Czym się różni deska kompozytowa ryflowana od gładkiej?

    Deski ryflowane, czyli pierwsza generacja, są to deski które swoją budową przypominają tradycyjne deski tarasowe drewniane, czyli mają wgłębienia na swojej strukturze. Natomiast deski drugiej generacji czyli gładkie to takie, które nie posiadają na swojej strukturze ryfli, tylko powłokę polimerową z wyczuwalna strukturą słoja, odporną między innymi na zabrudzenia. 

7) Która z tych desek jest lepsza? 

    Zdecydowanie lepsza, będzie deska gładka, drugiej generacji. Dlaczego ? Ponieważ posiada wcześniej wspomnianą powłokę polimerową, która powoduje, że deska jest odporna na zabrudzenia, nie płowieje, jest antypoślizgowa, bardziej trwała i nie wymaga od nas żadnej ingerencji. Deski ryflowane często są tylko szczotkowane dlatego są również chłonne, więc plamy czy inne zabrudzenia są często widoczne i utrzymują się na powierzchni deski przez dłuższy czas. 

8) Czy można zabezpieczać czymś kompozyt? 

    Tak można, natomiast tylko deski kompozytowe pierwszej generacji. Kilka firm na polskim rynku proponuje już preparaty do zabezpieczania i odświeżania desek ryflowanych. Deski z powłoką polimerową nie wymagają takiego zabezpieczania. 

9) Jak konserwować taras drewniany?

     Na to pytanie odpowiedź znajdą Państwo odpowiedź w zakładce instrukcje montażu. 

10) Ile gwarancji jest na montaż, a ile na materiał? 

      Zarówno na montaż jak i na materiał jest dwa lata gwarancji wynikającej z przepisów polskiego prawa. Natomiast w przypadku desek kompozytowych wielu producentów daje 10, 15, 20 a nawet 25 lat gwarancji na : KOLOR , GNICIE, BUTWIENIE, PĘKANIE. 

11) Pękają mi deski drewniane, czy to normalne? 

      Tak. Drewno jest materiałem naturalnym a co za tym idzie mogą pojawić się pęknięcia, i inne wady materiałowe. Szczegółowo opisujemy to w "jaki taras wybrać i dlaczego" 

12) Deski drewniane zrobiły się szare , co zrobić ? 

      Jest to patyna, naturalny proces starzenia się drewna, często nie ma to wpływu na właściwości desek natomiast nie wygląda to już tak ładnie jak w dniu montażu. Pojawienie się patyny oznacza tylko tyle, że taras był źle lub wcale impregnowany.

 

 

Więcej pytań i odpowiedzi pojawi się już wkrótce. Tymczasem jeżeli mają Państwo jakieś pytania zapraszamy do zakładki KONTAKT.

 

 

Pytania i odpowiedzi 

tarasy, tarasy śląsk, telkor

 

Salon sprzedaży:

ul. Grunwaldzka 58

41-800 Zabrze

tarasy, tarasy śląsk, telkor
tarasy zabrze, taras, telkor
tarasy śląsk, kompozyty, telkor